Ziņojumu dēlis

PAR VELNIŅIEM!!

-

"VELNIŅI" -atjaunots 3 reizes!! Pirmizrāde 1978.gadā!

Paldies  tiem vairāk kā pusotrasimta jaunajiem cilvēkiem, kas pakustināja savas pelēkās šūniņas un visticamāk pēc uzveduma “Velniņi” noskatīšanās atbildēja uz  dažiem jautājumiem. Īpaši priecē atklāsme, ka skatīšanās ir notikusi ģimenes lokā, piedaloties vecākiem. Dažreiz gan, īpaši ar to grēko 4.grupa , atbildes ir , ja neteiksim kā skolā, vienkārši norakstītas, tad vismaz saskaņotas. Bet arī tas nemaz nav slikti, jo nozīmē tik to, ka grupas biedri kontaktējas! Īpaši priecē savdabīgas, radošas, pat pārgalvīgas atbildes. Atzīšos, ka arī es uz visiem jautājumiem nezinu galīgi precīzas atbildes un dažādās situācijas brīžam  neatceras ne pedagogi, ne paši izpildītāji? Tāpēc- LAI DZĪVO JAUNRADE, NOST AR PELĒCĪBU UN BAILĒM NO KAUT KĀ!

Par vecāko un līdz VI grupai:

1. “Velniņi “ iestudēti trīs reizes. TV uzvedums filmēts vēl vecajā studijā Āgenskalnā / šķiet tagad tur iemitinās Igauņu skola/.

2.pamatā ir dotas pareizas atbildes, tā Gustavs  nosaucis pat 7, bet ir vēl. Zināmu izbrīnu izsauc tādi minēti literāri darbi kā- “ Jaci draci”, “Rausis”, “Dāvana Maestro”, ”Mēles mežģi”. Jā, Zelta Sietiņā ir iestudēti uzvedumi – “Taureņu vasaras”, “Vienošanās” , “Sen to Rīgu daudzināju” un vēl virkne citu, bet to pamatā nav literāri darbi / bija domātas grāmatas, stāsti utmldz./.Jā to pamatā ir speciāli sarakstīti literārie scenāriji , jo mūsu princips ir – lai deja kalpo ne tikai fiziskai, bet arī garīgai un emocionālai attīstībai.

3.Uzvedmā piedalās 6 grupas.

4.Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos dažādos laikos ir izpildītas dejas- U.Žagatas “Ganu polka’/ arī “Žagaru polka’/- III, VI, IX un X svētkos, un “Sprigulītis, grābeklītis” M.Lasmanes hor., VII svētkos.

5.uz šo jautājumu bija visefektīgākās atbildes- Santa ļoti mīļi domāja, ka puisis palīdzējis kādam mazajam sasiet pastalu, Jete uzskata, ka viņš vienkārši aizkavējies tualetē, Madarai ir zināmas aizdomas par iemesliem, bet viņa tos nevēlas izpaust, toties Tomas sir pārliecināts, ka “gailis’devies  uz citu ciemu pie meitām  un pēc zināma laika jau radies jauns pāris. Felicita ir sacerējusi veselu stāstiņu par to, ka gailis ir aizkavējies, tad pārējie vaicā “ kur tu teci” un viņš arī atgriežas kā saukts. Ļoti pedagoģisks ir  Renārs, secinot, ka  viens pāris nebija ielikts nevienā dejā un tad nu  ļāva nodejot šo. Jautrākais jau ir tas, ka bijušie dejotāji- gan  meita , kura dejoja bez pāra- Ilze Šteina ( horeogrāfaUlda Šteina meita), gan pašreizējās Senāta tiesneses Marikas Senkānes  (skolotājas Janīnas meita), gan Māris Volosovskis, gan Andis  Valdmanis/ saukts par Prīmusu /,par kuru bija aizdomas kā par vainīgo , īsto iemeslu neatceras. Un tā tiek pieņemts kā iemeslu atzīt LAIKĀ NESASIETU PASTALU.

p.s.Vēl skaidrosim, jo atradies it kā īstenais vainīgais Ints Balodis/ jānoskaidro  koordinātes./     

Atbildes  VII-X grupām.

1.šo to jau dabūsiet dejot, jo 2021.gada Māmiņdienas koncertā  būs dejiņas par Zvēriņiem. Drīz sāksim apgūt solīšus!

2.Par jāņtārpiņiem- Ieva  ir pārliecināta , ka bija 100+1 , bet Rūdolfs saskaitījis- 89. Savukārt Bruno prāto- “Aaa, nu daudz- 29’.Un šķiet , ka viņš to vienu ir pieskaitījis par daudz, bet , ja viņi tā skaisti spīd- LAI IR KAUT 100 UN 200!LAI IR PRIEKS!

3.Topošo rakstnieku vai dzejdaru  mūsu ansamblī ir daudz un interesanti. Paula ir pārliecināta, ka velniņi jūrā uzcels pili un dejos ar nāriņām. Galvenais jau ka jūrā!?Evija  zin, ka velniņi gāja skolā un tapa par dabas pētniekiem. Amelija gan uzskata, ka velniņi  allaž paliek velniņi. Elza, kā jau rakstnieka mazmeita , stāv un krīt par latviešiem un tāpēc  droši zin, ka velniņi dzīvodami pie barona, iemācīja viņiem latviešu valodu , lai viņi pasaku varētu izstāstīt saviem mazbērniem. Elīna saka, ka velniņi turpināja darīt nedarbus, kas reizēm ir labi darbi. Tikpat pozitīvi noskaņots ir Ričards, kas zin ka jādomā gaišas domas un visas pasakas beidzas labi. Ieva, nez kāpēc ir pārliecināta, ka velniņi vienā mierā dzīvo savās mājās Baldone, dzer kafiju un audzē puķes. Jābrauc tik ciemā. Bet visa šajā stāstā galvenais ir tas, ka vismaz puse ir pārliecināta, ka VELNIŅI kļūst par dejotājiem un  papildina Zelta Sietiņa rindas.. Īpaši interesanti, ka Grieta domā, ka viņi dejo ar zivīm, haizivīm un pūcēm?  Nu mēs, Zelta Sietiņā ceram visdrīzākajā laikā dejot viens ar otru UZ VELNA PARAUŠANU, JO ĪSTAM VELNIŅAM NEKAS NAV PAR GRŪTU?VAI NE?

SAŅEMOT JŪSU IEPRIEKŠĒJĀS ATBILDES UN CEROT UZ TIKPAT / un vēl vairāk/ AKTĪVU  LĪDZDARBOŠANOS , SAPRATU, KA ŠIS MATERIĀLS IR GANA VĒRTĪGS UN INTERESANTS , LAI TIKTU SAGLABĀTS KĀ “Pandēmijas laika  dienasgrāmata? atskaite? atklāsmes?” ./ par to der padomāt/. UN ŠAJĀ SAKARĀ MAN LIEKAS ĪPAŠI INTERESANTAS UN VĒRTĪGAS BŪTU “ZELTA SIETIŅA” BIJUŠO DALĪBNIEKU, TAGADĒJO VECĀKU ATCERES PAR ATTIECĪGO UZVEDUMU FILMĒŠANU. JAU TAGAD JŪTAMS, KA MĀRTIŅA un KĀRĻA TĒTIS, EVELĪNAS MAMMA , JETES un ELZAS MAMMA,  UN CERU ARĪ CITI ,IR ZINĀMU DALĪBU ŅĒMUŠI. UN TAS IR TIKAI LABI UN APSVEICAMI, JO ĢIMENES SAITĒS IR ĪSTENAIS  NĀCIJAS SPĒKS. UN ARĪ MĒS- NO SIETIŅA- TAČU ESAM KĀ VIENA LIELA ĢIMENE- DEJOTĀJI!  

 

Seko mums Facebook:

“Zelta sietiņš” čivina:

RT @visc_gov_lv: 🤸‍♀️Interešu izglītības aktivitātes atsāksies no 1. jūnija. 📝IESKATIES, kas jāņem vērā tās īstenojot. ✅Vairāk informāc…

Mums vajag vēlēties sev tikai Latviju, neko mazāk par Latviju! - K.Skalbe #tautastērpugājiens https://t.co/QTRDnLccMb

“Zelta Sietiņš” kontakti

+371 67553883
+371 29495751


zeltasietins@inbox.lv

Zemitāna laukums 10-5, Rīga, LV 1006, Latvija

VEF Kultūras pils, Ropažu iela 1, Rīga, LV 1039, Latvija