Ziņojumu dēlis

10-16.maijs - - Read more

 


2020./21.deju gada  36.dejojošā nedēļa 10.-16.maijs

 TŪLĪT, TŪLĪT- viss zels un ziedēs!

TŪLĪT, TŪLĪT /cerams pēc 14.05 /- būs lielāka skaidrība par šīsvasaras darbiņiem!

TŪLŪT, TŪLĪT / 15.05 /- SVEICAM vislabākās, atsaucīgākās, uzticamākās ĢIMENES VISUMĀ- “ZELTA SIETIŅA” ģimenes!

 UN STRĀDĀJAM

Pirmd.10.05

17.00-17.45- II gr.      A lauk                         ZOOM-

17.45- 18.30    II gr.    B lauk                          17.30-  IX gr.

19.00.-20.30    Vecākā grupa (64.vsk)             18.15  VIII gr.

                                                                          19.00X gr.

Otrd.11.05

17.00-17.45     IV gr.  A lauk                        

17.45-18.30     IV gr.  B lauk.

18.30 -19.15.   III gr.  A lauk.                                   

19.15.-20.00    III gr. B lauk.

 

Trešd., 12.05.

17.00-17.45- VI gr.     A lauk.                      

17.45- 18.30    VI gr.  B lauk.                        

18.30.-19.15    I gr.     A lauk            

19.15-20.00     I gr.     B lauk.           

 

Ceturtd.13.05  

16.15-17.00      VII gr

17.00-17.45     V gr.    A lauk.

17.45-18.30     V gr.    B lauk.

18.30-19.15     VII gr. A un B lauk.

19.15-20          VII gr.C lauk.

 

Piektd.14.05                          

Sestd.15.05

Svētd.16.05 

Savākt kopā

ATBILDES  par uzvedumu “ KAS TO RĪGU DIMDINĀJA”

VII līdz X grupai- saņemtas 38 atbildes, diemžēl interese par šo uzvedumu ļoti maza ir bijusi VIII – 7 un X -8 grupās! Par ko tas varētu liecināt?

PALDIES ATBILDĒTĀJIEM un uzskatu, ka viņu darbs būtu pelnījis īpašu novērtējumu, piem. interesanti noformētas atbildes par “Rīgas teikām” un vēlējumi- varētu tik nosūtīti kā Jaungada apsveikumi  RĪGAS DOMEI! TIE patiesi ir forši! VECĀKI- padomājiet par to! Lai redz, ka bērni pandēmijas laikā ir ar gaišām domām.

1.Neviens nevienu deju nav dejojis, jo tās pēdējos gados nav bijušas Ansambļa repertuārā.

2..Atbildes visdažādākās- tā Felicita no 10.gr.gatava mācīties  VISAS!, arī 7.gr.Viktorija grib iemācīties 7 dejas, pat nosaucot to nosaukumus! Skaitliski  uzvarētāja deja ir skolotājas Janas sacerētā “Jūgsim, cūciņ, silītē, brauksim Rīgas pilītē”,/ 10x/, tad seko rotaļdeja “Rīga dimd’/ 9x/- abas tika filmētas Bastejkalna visaugstākajā vietā. Tālāk-“ Kaut man būtu tā naudiņa” / 5x/ un “tā deja pie Zviedru vārtiem”- tas ir “Apsedloju bēru sešķi” /4x/. Secinu- visi noilgojušies pēc ceļojumiem! Es arī !

3.Paldies visiem, kas vai nu paši izlasījuši, vai noklausījušies vecāku stāstus –leģendas par Rīgas rašanos. Tās visas ir pareizas un interesantas. Bet ir mūsu starpā stāstnieki, kas izdomā varen interesantas lietas par Rīgas rašanos paši.

4. Tā –Paula no 9.gr. ir pārliecināta , ka “ atlidoja citplanētieši un atstāja olu, kad uzlija lietus , ola sāka augt liela liela, līdz no tās izšķīlās Rīga”. Armands no 7.gr. domā , ka visa pamatā ir nauda:” Bija upe Daugava  ar daudz kuģiem. Tad izdomāja  uzcelt Rīgu, lai kuģi maksātu naudu”.  Karolīna no 7.gr. ir strikta:” Rīgu radīja Latvija un tās armijnieki”? Savukārt, Karlīna no 9 .gr. zina  vairākus nostāstus, bet domā pavisam īsi: “ Rīgu radījis Dievs un viņam palīdzēja būvnieki” Vēl interesanta doma ir Ilzei no 7.gr.:” Reiz bija skola Rīga un tā bija labākā skola Eiropā. Kādu dienu zēns savu  ciemu nosauca  Rīga un ciems kļuva lielāks un tas tagad ir Rīga”.

Taču visčaklāk un radošāk ir pastrādājuši brālis  Kārlis /7.gr./ un māsa Elza /8.gr./ Rozēni. Domāju, ka viņu apceres būtu interesanti uzzināt  arī citiem! Viņu leģendas- Kārlis: “Citus nezinu, tāpēc stāstu es. Reiz bija maza pilsētiņa Pierīga. Tur bija lielkungs. Viņš domāja, ka  Pierīga ir diezgan maziņa, tāpēc visu savu naudu izmantoja lielākas pilsētas uzbūvēšanai. Tā pa mazam solītim , gadu pēc gada tika uzbūvēta lielā pilsēta , kuru nosauca par Rīgu. Un tad viņam pienāca beigas , to pārņēma viņa mantinieks, tāpēc Rīga ir tik liela. Pateicoties lielkungam” . Bet Elzas leģenda ir šāda:” Bija divas salas. Vienā salā bija daudz cilvēki, kuri nezināja par otru salu. Otrā salā bija augļi un dārzeņi. Un tad viens zēns pamanīja lielu koku, kas bija līdz pat mākoņiem. Tas koks bija līdz pat debesīm, sniedzas līdz mākoņiem. No tā katru dienu krita kāds auglis. Puikam tālumā likās , ka tā ir  zvaigzne un viņš gribēja noskaidrot , kā izskatās un rodas zvaigznes. Viņa mamma teica, ka zvaigznes ir mazas planētiņas, kas ir kā neskaitāmi tukšumi. To puisi sauca Jēkabs. Viņš vienu dienu izskrēja pie grāvja malas, kur sākās okeāns un tad viņš paslīdēja un iekrita lielajā okeānā . Bet tur bija lielais Kristaps. Jēkabs nokrita uz lielā Kristapa deguna un tieši tajā brīdī Kristaps pieceļas  un pamanīja Jēkabu.  Viņš bija bezbailīgs  un jautāja  vai viņš varētu viņu pacelt uz otru salu, kur zvaigznes krīt. Milzis pasmējās:” Kādas zvaigznes?”  Viņš teica – tie tak ir svaigi augļi, bet Jēkabs  neticēja. Un milzis piekrita un pārcēla, un tad Jēkabs  tiešām ieraudzīja, ka tas ir augļu koks. Tad nu viņam ieinteresēja augļu koks, kā tas ir radies? Viņš prasīja Kristapam , lai pieved tuvāk  paskatīties. Tieši tajā brīdī krita auglis , kuru Kristaps saķēra un iedeva Jēkabam un jautāja: ”Vai šis izskatās pēc zvaigznes?” .Un  tad  lielais Kristaps  pāršķēla augli uz pusēm un lika puikam to pagaršot. Bija ļoti  garšīgi.  Un tad Jēkabs prasīja , lai pārceļ atpakaļ. Tad viņš pasauca visus  salas iemītniekus , lai nāk līdz. Tad visi devās līdzi un lielais Kristaps  tos pārcēla uz otru salu un tad visi priecājās. Urāāā! Visi kopā  viņi sāka būvēt pilsētu , kuru pēc tam nosauca par Rīgu “  Pareizi vien  sanāk- arī mēs taču tiecamies pēc zvaigznēm!

5..Visas atbildes pareizas , jo kāpēc gan Lielais Kristaps nevarētu būt šoferis/ Eduards  9.gr./, vai spēka vīrs Mairis Briedis /Tomass 9.gr./, arī dejotājs/  Varī “brālis  kādam mazam bērnam, vai arī Lielais Kristaps ir  mazā Kristapa tētis” /Paula 10.gr./.Un pavisam noteikti  viņš ir “ nacionālā Kino balva bronzas statuja  Elzas / 8.gr./ vectētiņa scenārista Alvja Lapiņa grāmatplauktā !

6..Visas  38 atbildes / pat ja ne pašu, bet vecāku uzrakstītas/  ir pelnījušas visaugstāko novērtējumu, jo ir tik gaišas, optimistiskas , bērnišķīgi tiešas , kā piem.: “Lai būtu daudz bērnu !” /Paula 9.gr./, “ Lai Latvija stipra kā mēs!” /Sofija 10.gr./, ‘Lai Rīga spīd kā zelta gailis, jo Rīgā ir daudz zelta gaiļu!” /Elīna 10.gr./, ‘Daudz daudz prieku, lai mūsu Latvija būtu tīra, tāpēc mums nepiegružot to, un lai tā neslimotu! Lai cilvēki varētu laimīgi dzīvot! Lai nebūtu vētras , lai viss būtu labi!”/ Ričards 9.gr./, “ Lai karavīri nenomirtu!” /Pēteris 9.gr./, “ Novēlu  Rīgai , lai Rīgas gailis  uz torņa turas mūžīgi, un lai Rīgai  nekad netrūkst mazie dejotāji!” /Odrija 9.gr./. Un visbeidzot- “ ES TEVI MĪLU,RĪGA! ESI KĀ SIRSNIŅA LATVIJAI!” / Karlīna 9.gr./

 

 

Vecākā līdz VI grupai- kopā 36 atbildes, no tām 12 snieguši III grupas dejotāji! Liels paldies viņiem un viņu ģimenēm, jo šajā darbiņā tās iesaiste ir ļooooti nepieciešama! Protams , ne vecākajai grupai, kur  TIKAI 2 DEJOTĀJAS ir sapratušas šī uzdevuma nozīmi  ne tikai kā “Zelta Sietiņa” pārstāvēm, bet  kā mūsu tautas jaunās paaudzes izaugsmei patriotisma un tautiskuma garā. Tas pats attiecināms arī uz V grupu, kura ir kūtra ne tikai uz domāšanu, bet arī uz piedalīšanos mūsu attālinātās nodarbībās. Lūdzu saņemieties, jaunie cilvēki! Pašlaik ir īstais laiks un vajadzība kustināt ne tikai muskuļus, bet arī smadzeņu pelēkās šūniņas! Es ļoti ceru un ticu Jums!

1.-4.No visām atbildēm uz pirmo jautājumu par Deju svētku numerāciju  TIKAI 18 ir PAREIZĀS , par  nosaukumu nav – NEVIENA! Otrais jautājums nav sagādājis īpašas grūtības- jo pats gads jau pasaka svarīgāko , kas šai laikā notika Latvijā .Un tomēr- kādam pati nozīmīgākā ir likusies Renāra Kaupera piedalīšanās?...citam licies, ka Raimonds  Pauls ir kāpis tribīnē un nodiriģējis  “Gaismas pili”?...../ pareizās atbildes skat.tālāk info par Deju svētkiem/.

Uz 3 .jautājumu – pareiza atbilde ir 9 dejas , vēlākā laikā šajā uzvedumā tika iekļauta arī “Cietuma balāde” , kas nebija TV uzvedumā, jo šķita, ka Deju svētkos uzvedums jāpadara jautrāks, jestrāks. Tāpēc arī tas šāviens ar starta pistoli, par kuru daži zināja pareizi teikt. Šo manu trako ideju atbalstīja un palīdzēja realizēt toreizējais VISC centra priekšnieks Ringolds Beinarovičs. Un vēl- šajos svētkos tieši šīs dejas laikā debesis nomācās un sākās negaiss. Uz brīdi izslēdzās elektrība, pazuda skaņa UN TAD viss stadions  sāka dziedāt- “ Es sēžu drūmā cietumā...” un turpināja dejot! Un es stāvēju bez lietussarga tribīnē un dziedāju līdz! Tādas , lūk, sajūtas!

 

UN TE - info ,kas grib zināt:

I Skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētki/ turpmāk rakstīšu tikai Deju svētki/ notika 1960 gadā “Dinamo” stadionā H.Sūnas virsvadībā.

 

II Padomju Latvijas skolu jaunatnes deju svētki  -1967.gadā 01.07 “Daugavas “ stadionā ,virsvadītāji I.Saulīte un H.Sūna, Goda virsvadītāja M.Lasmane

 

III Padomju Latvijas Skolu jaunatnes Deju svētki 1972.gads 01.07 “Daugavas” stadions, -virsvadītājs-režisors Uldis Žagata

 

IV PL Skolu jaunatnes Deju svētki 1979.gads 30.06, 01.07  “Dinamo “ stadions, virsvadītājs –režisors Uldis Žagata

 

V LPSR Skolu jaunatnes Deju svētki  1984.gads 30.06,01.07. “Dinamo” stadions, 1x piedalās TDA – “Zelta Sietiņš” , ‘Dzintariņš”, ‘Uguntiņa”.Lietus...lietus...lietus...

Visi pieci iepriekš minētie  svētki bija kaut kam veltīti-Lielai oktobra revolūcijai....Pad Latvijas atbrīvošanai.... V.I.Ļeņina dzimšanas vai miršanas reizei..... utmldz.

 

VI Latvijas Skolu jaunatnes Deju svētki 1989.gads 01.,02.07 “Daugavas “ stadions, mākslinieciskā vadītāja Ingrīda Saulīte. Pirmo reizi  nekam nav veltīti, 1x  programmā izmantots “bloku” princips- ir 9 bloki. Vienu no tiem- “ Ganos man visi prieki” veido sk.B

 

 VII Skolu jaunatnes Deju svētki.- 1995.gada  01.07 divi koncerti “Daugavas” stadionā.

PAR ŠIEM SVĒTKIEM  ARĪ BIJA UZDEVUMS. Tātad- NOSAUKUMS- “SPRĪDĪŠA SEPTIŅAS DIENIŅAS BALTAS” . Pirmo reizi skolotāja B. Ir mākslinieciskā vadītāja un koncepcijas līdzautore / otra ir mūsu bijusī pedagoģe , horeogrāfe Rita Spalva/.Pirmo reizi ir pieaicināta speciāla režisore- Līga Balode, pirmo reizi tiek veidots uzvedums ar kopēju koncepciju un saturu. Sk.B.- ir arī autore 3 blokiem- “ Darbiņā” pirmo reizi par virsvadītāju uzaicinot Agri Daņiļēviču , ‘Pasaule”- kurā ir izmantotas 8 dejas no uzveduma “ Kas to Rīgu dimdināja” un “Atkal mājās” veidojot speciālu koncerta finālu ar Im.Kalniņa mūziku.

 

VIII Skolu jaunatnes Deju svētki 2000.gadā 01.,02.07 “ Daugavas” stadionā” koncerti ar nosaukumu “ Zelta kamolītis”, mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis, režisore- Anna Jansone. Uzvedums  ir iecerēts, kā pasaka , kurā bērns arvien pieaug , pieņemas prātā un gudrībā. Un gala rezultātā 10.-12.klašu grupā , kur pasaka saucas” Par prinčiem un princesēm” galvenās dejas ir- ?”Rakari”, ?”Gaviļņieces”. ‘un ?visādi citādi ģeniālā “ Govju kazaks”. Vai princis?

 

IX Skolu jaunatnes  Deju svētki – 2005.gads 01.-03.07 “Daugavas “ stadions, režisore Dace Micāne, nosaukums “Ritums”, cenšanās dejās attainot gada ritējumu.

Vairāk kā 2.500 dejotāji koncerta prologā izpilda mūsu ansamblī radīto deju svītu ar Raimonda Paula mūziku” Kas to Rīgu dimdināja” , kuru Maestro ir nosaucis par labāko, kas radīts Latvijā bērnu dejā.

 

X Skolu jaunatnes deju svētki -2010.gads 10.,11.07 “Daugavas” stadions , uzvedums “ DEJA KĀPJ DEBESĪS”.Koncepcijas ar nosaukumu ‘Dejas koks’autore un mākslinieciskā vadītāja  sk.B, ar  pieaicināto  A.Daņiļēviču , režisors Uģis Brikmanis.

 

XI Skolu jaunatnes Deju svētki – 2015.gada 09.-11.07 “Daugavas” stadions . Nelaiķes Artas Melnalksnes / bijusī Zelta Sietiņa dejotāja/  iecere . Indras Ozoliņas, Ingas Pulmanes, Agra Daņiļēviča izpildījumā, režisore Inga Cipe- LĪDZ VARAVĪKSNEI TIKT”.

5. Arī uz šo jautājumu īsteni varētu atbildēt tikai paši līdzdalībnieki un tādu, šķiet Ansamblī / arī vecāku starpā/ ir maz. Pie tam paši koncerta dalībnieki jau nezināja notikuma fineses. Bet pēc manām atmiņām bija tā- koncerts Operā bija ieplānots 18.11 tajā laikā nedomājot, ka tas ir īpašs datums un visticamāk to tā arī neuztvēra kultūras dzīves noteicēji , jo citādi tas būtu aizliegts. Nu, sen ieplānots bērnu deju kolektīva koncerts! Koncerta otrā daļa ar minēto uzvedumu jau gāja uz beigām, kad  pie manis pienāca aktieris Andis Kvēps / viņa bērni vadīja koncertu/ , kurš tikko bija atgriezies no manifestācijas Daugavmalā un teica, ka tur plīvojot tūkstošiem sarkanbaltsarkano karogu. Un tad es kopā ar kolēģiem koncerta noslēgumā izgājām uz skatuves/ jā, sarkanā kleita ar balto šalli gan bija iepriekš izdomāta/  un sākām dziedāt  “Nevis slinkojot un pūstot” un TAD... piecēlās visi skatītāji un MĒS DZIEDĀJĀM!

6.Par kleitu- paldies visiem tiem, kas gatavi mani ieģērbt gan- tautas tērpā/  Patrīcija no 2 gr./, gan pusgari tumši zilā tērpā / Liene 3.gr./, gan brāļa un māsas Droisku piedāvātās zila vai gaiša lina kleitās ar tautisku jostu ap vidukli. Īpaši smuki izskatītos gara melna kleita ar ziediem /Adriāns 6.gr./  vai “ ne dzeltena, bet ļoti latviska ar priekšā piespraustu saktu / Šarlote 6.gr./. Un tomēr tā bija, kā vairums zināja? Uzminēja?- karogsarkanā krāsā ar garu baltu šalli .

7.Atbildes ir absolūti pozitīvas, tikai viena meitene šo uzvedumu skatoties  “ nav jutusi neko”. Te nav komentāru...Taču ir arī tā :” Noskatoties uzvedumu jūtu lepnumu, ka esmu latviete, lepnumu par “ mūsu skaistajām tautasdziesmām, dejām un tērpiem”./ Līva 6.gr./  Vai arī: “ Deju uzvedums vispār veicina kopības sajūtu un tautas deja viennozīmīgi ir veids kā  vairot savu patriotismu, jo tā ir daļa no mūsu kultūras mantojuma” ./Asnāte vec. gr./. Garāk un pamatīgāk šo tēmu apcer  Santa no 2.gr.:” Manuprāt, jā, noteikti, jo šajā uzvedumā daudz tika izteikti un uzsvērti Latvijas simboli. Tika rādīti kultūras pieminekļi- Brīvības piemineklis, Rīgas vārti, Vecrīgas skaistās mājas, kā arī Akmens tilts pāri Daugavai. Bērniem mugurā bija latviešu tautastērpi , kas iekļauti Latvijas kultūras mantojumā. Tika dziedātas dziesmas latviešu valodā, dejotas latviešu tautasdejas, arī teikas un mināmas mīklas bija par Latviju. Un , ja šo visu redz un tam pievērš kaut nedaudz uzmanības , tad tajā var redzēt ko skaistu- MŪSU LATVIJU”.  

Skaistas un pamatotas  domas arī Annai no vecākās grupas:” Ar metaforu , simbolisma un citu līdzekļu palīdzību, mākslas  darbs var nodot tautai vēstījumu , ko citādā veidā  izteikt nemaz nav iespējams. Māksla spēj  cilvēka dvēseli aizskart daudz spēcīgāk  nekā vienkārši vārdi, tāpēc, protams, patriotisma jūtas  var radīt deju uzvedums. Pilnīgi noteikti arī “ sen to Rīgu daudzināja” , kuram ir ļoti simbolisks nobeigums. Es svecīšu liesmas  patiesībā uztvēru kā šo  patriotismu un latviskumu , kas tiek rūpīgi sargāts un netiek atdots nevienam. “

Bet 6.gr.Viesturs kā jau vīriešu kārtas pārstāvis ir īss un konkrēts un uz jautājumu vai uzvedums var veicināt patriotisma jūtas atbild:” Protams , ka var , jo viņi dejo tāpēc, ka Latvija atdabūja brīvību”  vienlaikus dodot savu novēlējumu:” Lai visiem ir labi Latvijas svētki!”.  Tikpat gaiši , pozitīvi un labestīgi ir arī pārējo  novēlējumi mūsu Rīgai un Latvijai svētkos ! Un man atliek tikai pievienoties tiem!

PS Video sveicieni video sadaļā!!:)

Savākt kopā
DABA,DARBS, DAILE. - - Read more

TĀTAD uz “Daba, Darbs, Daile” uzveduma jautājumiem no VII-X grupai tika saņemtas 54 atbildes.Paldies VISIEM  centīgajiem bērniem un viņu apzinīgajām ĢIMENĒM par līdzdalību un kā jau norādīju vēstulē , ļoti ceru, ka iepazīšanās ar mūsu Ansambļa vēsturiskajiem uzvedumiem un to apspriešana , padara Jūs zinošākus un intelektuāli bagātākus.

Manas atbildes:

1.Jauki, ka atpazināt dejiņas un vairumā gadījumu, zinājāt to nosaukumus. Īsti nesapratu tās atbildes, kurās tika minētas tādas dejas kā “Parād, mazais balodīti”, “Trīs māsiņas”, “Lācītis”, “Karuselis” . Liekas, ka šie bērni ir skatījušies citu uzvedumu? Bet arī tad nav  ne vainas , jo vairāk, jo bagātāki!

2.Te atbildes visdažādākās- no absolūta – NEVIENU negrib dejot, līdz VISAS!VISAS! Bet Rēzija no 8.grupas droši zin, ka izaugot liela dejos  Gatves deju un varbūt pat SOLO partiju! Lai tā būtu! Vairākas meitenes , protams, grib būt Saules, bet Daniels gatavs izpildīt Mēness partiju! Gandrīz 3 daļa vēlas dejot “Zaķīšu pirtiņu” , Armands to grib izdejot tikpat braši kā tētis. Varu iepriecināt- šis deju virknējums ir iekļauts 2021.gada Māmiņdienas koncertā, kas  NOTEIKTI/ TICAM, CERAM, / notiks maijā! Arī Sprigulītis, Grābeklītis būs šo grupu deju repertuārā.

3. Šis jautājums , protams, bija visai provokatīvs un to zināja pareizi atbildēt gan tie , kas atbildīgi izlasījuši mūsu grāmatu , kā arī , kas paši dejojuši šajā uzvedumā. Jā , patiesi mēs pirmie Latvijas deju vēsturē atļāvāmies mazos dejotājus palaist uz bīnes/ skatuve/ tādā apģērbā, kādā senos laikos staigāja lauku bērni- linu krekliņos.Tikai vēlāk šis apģērba gabals / patiesībā veļa/ uzsāka savu “uzvaras gājienu”  gandrīz visos Deju svētkos , tā izvedot uz skatuves arī pieaugušas sievietes – VEĻĀ?! Un , patiesi, komisija, kas skatījās šo uzvedumu/ jā, padlaikos  ārpus Latvijas nelaida , kuru katru kolektīvu , bet prasīja kvalitāti. Tagad pietiek , ka ir nauda un dejot var arī nemācēt.Diemžēl!/, kuru mēs vedām uz Maskavas Ostankino TV  bija šokā, jo nevar taču rādīt, ka latviešu bērniem nav ko vilkt mugurā! Un tad arī tika prasītas- garās baltās kaprona zeķbikses, balti zābaki, baltas īpaši platas un kuplas kaprona bantes! Bet atzīšos , itin interesanti bija lasīt atbildes, kurās tika minētas gan – špicbikses,pižiks,Saules dzeltenā kleita! Un pat atzīšanās- NEZINU!

4. Izrādās, ka  13 ģimenēs nezin šo Plūdoņa bērnu dzejolīti un par tā autoru tiek minēts gan Rūdolfs Blaumanis, gan Rainis , pat Māra Misiņa.

5.,6. Līdz ar to arī mājvieta šad tad pārceļas no Lejniekiem/ Zemgalē/ uz Brakiem / Vidzemē/.Un Lejniekos ir pabijis tikai Eduards no 9.grupas!!Tātad – pārējiem viss vēl priekšā- Jūs gaida gan Lejnieki, gan Braki/ varbūt tur izdodas sastapt Velniņus!?/.

7. Arī ar komponista atpazīšanu nav gājis tik viegli, arī te apmēram trešdaļa/14/  mūziku pieraksta Raimondam Paulam , bet 40 tomēr ir pareizi pārliecināti , ka tas ir Imants Kalniņš / arīdzan “Zelta Sietiņa”  cikla autors/. Info- komponista meita Antuanete pirms iestāšanās baletskolā dejoja Zelta Sietiņā.

8. Visas ļoti jaukas un patīkamas atbildes, un ir tikai viena atbilde, ka trīsgadniekam par grūtu zināt kādu dzejoli?! No mīļākiem dzejoļiem dominē Raiņa un Plūdoņa dzeja. Bet aug mums arī jauna dzejdaru paaudze!Lūk, viņi:”Pļaviņa zied, Ūdentiņš tek,Puķītes zied, Putniņi dzied”/ Everts Jānis Paiders 10.gr./

“Dejo visi lieli, mazi, Dejo arī mamma, tētis,Ir tik jautri kopā dejot, Tāpēc prieki lieli, ka dejo visi”./Karolīna Krilovska  7.gr./ .” Darbā ir jautri,Tur ir daudz draugi un laukumiņš.Dabā ir daudz koki un zāle vēl tur ir.Dabā ir puķes Un tās ir ļotui skaistas.” /Ernests Liepa 9.gr./  “ Darbiņ, darbiņ, kas tur tur ko saka, Tā ir varde, kas tev tur ko saka.Zirneklis vabolei saka:Tā ir skudra , kas ir čakla!Esi tikpat čakls, mans draugs!” Un man atliek tikai pievienoties Paulas Vasiles/ 10.gr./ aicinājumam. Īpaši gribas uzteikt Ričardu Spuri no 9.gr.,kurš sacerējis burvīgu , jauku pasaku : “ Saulīte un Mēnestiņš gāja priekā.Viņi satika Sprīdīti. Gāja visi trijatā , kad pēkšņi sastapa lielu varavīksni.Viņi uzkāpa tajā augšā. Viņi tur atrada mājiņu, kurā dzīvoja viens vecītis. Vecītis aicināja  nākt iekurināt viņa pirtiņu. Saulīte un Mēnestiņš devās uz mājām, jo baidījās no tik liela karstuma. Sprīdītis  nopērās un arī devās uz Laimīgo zemi.” Un visticamāk tā bija MŪSU LATVIJA , kurā dzīvo un dejo vislabākie, talantīgākie un skaistākie bērni visā pasaulē !

Par  vecāko līdz VI grupai- žēl, ka TIKAI 56 jaunie cilvēki ir bijuši ieinteresēti šajā darbiņā. Īpaši gaidīju vairāk ieinteresētības no vecākās grupas, jo  tieši Jūs esiet tie, kuru dejiskā un arīdzan garīgajā audzināšanā ir ielikts vislielākais  pedagogu darbs. Un saņemtās atbildes patiesi liecina, ka tas nav bijis velts darbs! Bet vai patiesi tikai 8 to apzinās? 

 TĀTAD ATBILDES:

1.Viena desmitā daļa no Jums / arī no vecākās grupas ?/ šo nosaukumu piedēvē Rainim!? Pārējie 51 tomēr atpazīst Annu Brigaderi!

2.Apmēram puse kā iemeslu nosaukuma maiņai  min tā laika uzskatu par Dieva neesamību un patiesībā, tas arī bija īstais iemesls nosaukuma variācijai. Tomēr nemazāk interesantas un arīdzan pareizas ir atbildes, kas saista DEJU ar DAILI. Te atrodamas īpaši dzejiskas un saturīgas atbildes :Šarlotei no 6.grupas liekas, ka ”katrs dejotājs uzvelkot tautas tērpu kļūst daiļš” , bet Šarlote no 3.grupas uzskata , ka “mūsu darbs ir daile”. Katrīna no 5.grupas secina:” nomaiņa notikusi tāpēc, ka “Daile” ir viena no “Dieva” izpausmēm. Vārdu secība mainīta loģiskā kārtībā, jo pēc darba dabā/ dārzā, laukā/ tā ir daiļāka”. Marsels Marks  no 6.grupas  zina:”   Jo dejas ir par dabu, dejas ir skaistas un lai dejotu ir jāiegulda liels darbs.” Vecākās grupas Asnāte saka:” Latviešu tautas dejā kopumā apvieno darbu un dabu, kas latvietim ir ļoti tuvi, taču to visu apvij nebeidzama daile”. Līdzīgi Nikola Luīze / arī vecākā grupa/: “ Jo šie trīs vārdi – darbs, daba, daile simbolizē šī deju uzveduma kopējo simboliku un nozīmi”. Un man ir patiess prieks, ka šo manis izloloto uzveduma domu un ideju ir sapratuši mani dejotāji.  Paldies!

3.”Zelta Sietiņa” dejotājus kā atsevišķu epizožu izpildītājus savās filmās “ Sprīdītis” un “Maija un Paija” uzaicināja režisors Gunārs Piesis . Tajā laikā sk.Baiba  paralēli strādāja/ 30 gadus/ par Rīgas Kinostudijas redaktori  un iestudēja arī dejas filmu vajadzībām. Ceru, ka visi ir tās noskatījušies!

4.,5.Deju svētkos ir izpildītas 6 no uzvedumā iekļautajām dejām: B.Šteinas horeogrāfētie “Zvirbuļi” , “Zaļā pļava” / pārveidotā variantā/, “Sitieniņi”/ vairākkārt , pirmo reizi II Skolu jaunatnes deju svētkos 1967.gadā/, Harija Sūnas “Sudmaliņas”, Helēnas Tangijevas- Birznieces “Gatves deja” / šī deja tika sacerēta baleta “Laima” izrādei , kuru 1955.gadā veda uz  Latvijas Mākslas un kultūras dekādi Maskavā un tolaik skolniece , piecpadsmitgadīgā Baiba bija to dejotāju saimē, kas to dejoja Maskavas Lielajā teātrī/, Mildas Lasmanes “Sprigulītis grābeklītis”.

 6.Gandrīz simtprocentīgi ir atpazīta aktrise Esmeralda Ērmale/ Baibiņas lomas izpildītāja k/f “Pūt, vējiņi”/.Rasa / 1.gr./ un Viesturs/6.gr./ gan skatījušies uzvedumu “Es atnācu uguntiņu” un tāpēc aktrises godā iecēluši dzejnieci Māru Misiņu. Anna Šteina šajā uzvedumā  gan piedalās kā dejotāja / dejo lillā grupas izpildītos “Zvirbuļus’ un “Sitieniņus” /.Bet īpaši interesants fakts par aktrisi  dēvēt vokālā ansambļa “Dzeguzīte’ vadītāju Dailu Martinsoni !? Viņa droši vien ar to lepotos!

7.,8. jautājumi arī bija gana sarežģīti, jo bija jāpapēta Ansambļa vēsture. Tāpēc pareizās atbildes ir galvenokārt par pēdējo gadu uzvedumiem. Un tāpēc man īpašs prieks , ka līdztekus visbiežāk minētajiem-  Roberta Ligera, Annas Šteinas, Kārļa Anitēna tika nosaukta gan Leļļu teātra aktrise/ arī TDA “Danča” bijusī dejotāja/ Dace Skadiņa /paldies Norai no 6.grupas/, gan topošā Liepājas teātra aktrise, bijusī mūsu dejotāja Madara Krživeca / viņu atcerējās Rihards no 3.gr./.

Informācijai: dažādos laikos, dažādos uzvedumos un koncertos  vēl piedalījušies- Valdis Lūriņš / uzvedums “Olimpiskais sportloto”/, V.Kusiņš-“Abi gali balti, viducis zaļš”, Vera Singajevska –“Žvīks, žvāks, žviks”, aktrises Aiva Birbele un Anita Sproģe -“Neparasto Rīdzenieku piedzīvojumi” , Agnese Kalniņa -“ Herbes brīnumcepure” , Gints Ozoliņš- “Laimes Lācis”, Sarmīte Jēgere un Helmuts Kalniņš “Momo” ,dziedātāji Ance Krauze, Normunds Rutulis, Zane Gudrā, Kaspars Markševics –“Taureņu vasaras” , Ilva Šesauska- arī Chili- “Kā baltā pasakā” , koncertā dziedājuši,/ visi bijušie Zelta Sietiņa dejotāji /- dziedātāja Līga Robežniece, režisors un  Jumpravas solists Aigars Grauba, profesors-diriģents Ivars Bērziņš, kā koncertu vadītāji startējuši   TV sejas- Valters Frīdenbergs un Kaspars Ozoliņš- bijušais Sietiņa dejotājs/ . Šāda sadarbība ar māksliniekiem- profesionāļiem ir lieliska skola dejotājiem  un apliecinājums mūsu Ansambļa iespējām un varēšanai.

9.Saturīgas un skaistas ir arī atbildes uz šo jautājumu . Tā protams . bija mana izvēle, bet tolaik man nebija tik dziļi filozofiska izjūta, kādu tagad sajūt un piedāvā mūsu dejotāji. Tā vecākās grupas Tomass izpratis  “sieta” nozīmi, lai atsijātu labo no sliktā! Santa no 2/grupas uzskata, ka “ Sietiņā katrs bērns ir kā zvaigznīte un viss Sietiņš ir kā liels deju zvaigznājs.” Jete no  4.grupas  droši zina, ka nosaukums “Zelta Sietiņš’ ir tāpēc, ka “ mēs esam zelta- vislabākie”. Asnāte no vecākās grupas pārliecināta, ka “ Ansamblis ir kā liels zvaigznājs, kas sastāv no tūkstošiem sīku, taču nozīmīgu zvaigznīšu un katrai no tām tiek sniegta iespēja iemirdzēties uz skatuves”. Savukārt Nikola Luīze / vecākā grupa/ nosaukumā saskata “ metaforisku domu  tam, ka Ansamblī visi jaunie dejotāji gadu gaitā tiek izsijāti caur zelta sietiņu, kas apzīmē Skolotāju spēku un dāvanu , kas ir zelta vērta un ko jaunie dejotāji apgūst šo gadu laikā” . Bet 1.grupas Felicitas Luīzes domas ieguva visu pedagogu atzinību un patiesu sajūsmu:” Dzejolis ir ļoti skaists, brīnumains. Zelta Sietiņa sudraba stīgas apzīmē pedagogus . Sēkliņas, kuras jāizsijā apzīmē audzēkņus, kuri jāapmāca, jānospodrina kā dimanta sēkliņas. Skatītāji, kas skatās cauri Sietiņa acīm , skatoties mūsu koncertus un uzvedumus  gūst neizsakāmu prieku”. Gribas ticēt ka tā arī IR un BŪS!

10. Trīs ceturtdaļas no respondentiem par labu atzīst un nevēlas mainīt pašreizējo nosaukumu , kā Līva no 5.gr.raksta “ Sietiņš for ever”. Bet ir arī vairāki vērā ņemami priekšlikumi :tā 6.grupas Šarlotei īpaši mīļa ir zaļā krāsa un viņa piedāvā visiem būt kā zaļiem zirnīšiem , kur  vecākajai grupai būtu visbālākā zaļā krāsa aiz bēdām, ka kolektīvs drīz būs jāpamet! Ir arī – “Dimanta sēkliņas”/Tomass vec.gr./, “ Vēja jūra’, jo visi nāk un iet / Zane 4.gr./, Adriānam no 6.gr.padomā pat divi nosaukumi-“ Zelta Balodis” vai “Sudraba vijolīte”. Bet Katrīna no 6.gr. pārsteidz ar pavisam īpašu nosaukumu “ Žvingurs’, uzmini nu, kas tas ir? Marselam /6.gr./ patīk “Saulessvece” , Viktorija un Karlīna no 3.gr. kā sarunājušas piedāvā “ Zvaigžņu pasaku”, Līvai / arī 3.gr./ pietiek ar “Pasaciņu” , vēl ir “Laimiņa” /Elīza 3.gr. un Rūdolfs 5.gr./, “Sprīdīši” /Elza 5.gr./, bet viņas grupas biedrs Krišs  izvēlas “Zelta dejotāji” un viņiem droši vien jādejo “Zelta Pastalās”, tā domā Elīza / 6.gr./. Nikola / vec.gr./ piedāvā griezt “Saules ratu”, ko pēc  Beātes / 1.gr./ domām  darītu “Saules bērni”. Super, jo saules nekad nav par daudz!

11. Uzveduma idejisko vēstījumu gandrīz visi ir apcerējuši gan īsākos, gan garākos aprakstos. Un tikai divas meitenes / abas no vecākās grupas/  TO “ ĪSTI NESAPROT” !? Var jau būt arī tā, vismaz- patiesi izteikti uzskati! Bet Šarlote no 6.gr. raksta: “ Es šo uzvedumu sapratu tā- ka dzīvojot laukos un darot lauku darbus , cilvēks prot arī labi atpūsties. Pēc labas atpūtas cilvēks kļūst laimīgs. Un , ja ir laimīgs, tad ir smuks. Un smuks cilvēks ir daiļš” . Tomass no vecākās grupas daili saskata darbā: “Mēs nevaram radīt neko  daiļu bez darba. Un daba ir vienkārši skaista “. Māsa un brālis Segrumi / 3. un 6.gr./ vienoti  uzskata : “ Bērnam piedzimstot , viņš pamazām  iepazīst dabu un darbu , kas izveido viņu par stipru un dvēseliski  skaistu cilvēku” . Estere no 6.gr.  ir sapratusi . ka  “ ar deju un Latvijas skaisto dabu  var parādīt un mācīt  bērniem latvisko dzīves ziņu un darba tikumu “. Vecākās grupas Asnāte  ir pārliecināta : “ Darbs, Daba un Daile ir latviešu dzīves, dejas un arī “Zelta Sietiņa”  galvenie stūrakmeņi”. Pie tā arī paliksim!

 

Sk. Baiba

Savākt kopā
PAR VELNIŅIEM!! - - Read more

"VELNIŅI" -atjaunots 3 reizes!! Pirmizrāde 1978.gadā!

Paldies  tiem vairāk kā pusotrasimta jaunajiem cilvēkiem, kas pakustināja savas pelēkās šūniņas un visticamāk pēc uzveduma “Velniņi” noskatīšanās atbildēja uz  dažiem jautājumiem. Īpaši priecē atklāsme, ka skatīšanās ir notikusi ģimenes lokā, piedaloties vecākiem. Dažreiz gan, īpaši ar to grēko 4.grupa , atbildes ir , ja neteiksim kā skolā, vienkārši norakstītas, tad vismaz saskaņotas. Bet arī tas nemaz nav slikti, jo nozīmē tik to, ka grupas biedri kontaktējas! Īpaši priecē savdabīgas, radošas, pat pārgalvīgas atbildes. Atzīšos, ka arī es uz visiem jautājumiem nezinu galīgi precīzas atbildes un dažādās situācijas brīžam  neatceras ne pedagogi, ne paši izpildītāji? Tāpēc- LAI DZĪVO JAUNRADE, NOST AR PELĒCĪBU UN BAILĒM NO KAUT KĀ!

Par vecāko un līdz VI grupai:

1. “Velniņi “ iestudēti trīs reizes. TV uzvedums filmēts vēl vecajā studijā Āgenskalnā / šķiet tagad tur iemitinās Igauņu skola/.

2.pamatā ir dotas pareizas atbildes, tā Gustavs  nosaucis pat 7, bet ir vēl. Zināmu izbrīnu izsauc tādi minēti literāri darbi kā- “ Jaci draci”, “Rausis”, “Dāvana Maestro”, ”Mēles mežģi”. Jā, Zelta Sietiņā ir iestudēti uzvedumi – “Taureņu vasaras”, “Vienošanās” , “Sen to Rīgu daudzināju” un vēl virkne citu, bet to pamatā nav literāri darbi / bija domātas grāmatas, stāsti utmldz./.Jā to pamatā ir speciāli sarakstīti literārie scenāriji , jo mūsu princips ir – lai deja kalpo ne tikai fiziskai, bet arī garīgai un emocionālai attīstībai.

3.Uzvedmā piedalās 6 grupas.

4.Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos dažādos laikos ir izpildītas dejas- U.Žagatas “Ganu polka’/ arī “Žagaru polka’/- III, VI, IX un X svētkos, un “Sprigulītis, grābeklītis” M.Lasmanes hor., VII svētkos.

5.uz šo jautājumu bija visefektīgākās atbildes- Santa ļoti mīļi domāja, ka puisis palīdzējis kādam mazajam sasiet pastalu, Jete uzskata, ka viņš vienkārši aizkavējies tualetē, Madarai ir zināmas aizdomas par iemesliem, bet viņa tos nevēlas izpaust, toties Tomas sir pārliecināts, ka “gailis’devies  uz citu ciemu pie meitām  un pēc zināma laika jau radies jauns pāris. Felicita ir sacerējusi veselu stāstiņu par to, ka gailis ir aizkavējies, tad pārējie vaicā “ kur tu teci” un viņš arī atgriežas kā saukts. Ļoti pedagoģisks ir  Renārs, secinot, ka  viens pāris nebija ielikts nevienā dejā un tad nu  ļāva nodejot šo. Jautrākais jau ir tas, ka bijušie dejotāji- gan  meita , kura dejoja bez pāra- Ilze Šteina ( horeogrāfaUlda Šteina meita), gan pašreizējās Senāta tiesneses Marikas Senkānes  (skolotājas Janīnas meita), gan Māris Volosovskis, gan Andis  Valdmanis/ saukts par Prīmusu /,par kuru bija aizdomas kā par vainīgo , īsto iemeslu neatceras. Un tā tiek pieņemts kā iemeslu atzīt LAIKĀ NESASIETU PASTALU.

p.s.Vēl skaidrosim, jo atradies it kā īstenais vainīgais Ints Balodis/ jānoskaidro  koordinātes./     

Atbildes  VII-X grupām.

1.šo to jau dabūsiet dejot, jo 2021.gada Māmiņdienas koncertā  būs dejiņas par Zvēriņiem. Drīz sāksim apgūt solīšus!

2.Par jāņtārpiņiem- Ieva  ir pārliecināta , ka bija 100+1 , bet Rūdolfs saskaitījis- 89. Savukārt Bruno prāto- “Aaa, nu daudz- 29’.Un šķiet , ka viņš to vienu ir pieskaitījis par daudz, bet , ja viņi tā skaisti spīd- LAI IR KAUT 100 UN 200!LAI IR PRIEKS!

3.Topošo rakstnieku vai dzejdaru  mūsu ansamblī ir daudz un interesanti. Paula ir pārliecināta, ka velniņi jūrā uzcels pili un dejos ar nāriņām. Galvenais jau ka jūrā!?Evija  zin, ka velniņi gāja skolā un tapa par dabas pētniekiem. Amelija gan uzskata, ka velniņi  allaž paliek velniņi. Elza, kā jau rakstnieka mazmeita , stāv un krīt par latviešiem un tāpēc  droši zin, ka velniņi dzīvodami pie barona, iemācīja viņiem latviešu valodu , lai viņi pasaku varētu izstāstīt saviem mazbērniem. Elīna saka, ka velniņi turpināja darīt nedarbus, kas reizēm ir labi darbi. Tikpat pozitīvi noskaņots ir Ričards, kas zin ka jādomā gaišas domas un visas pasakas beidzas labi. Ieva, nez kāpēc ir pārliecināta, ka velniņi vienā mierā dzīvo savās mājās Baldone, dzer kafiju un audzē puķes. Jābrauc tik ciemā. Bet visa šajā stāstā galvenais ir tas, ka vismaz puse ir pārliecināta, ka VELNIŅI kļūst par dejotājiem un  papildina Zelta Sietiņa rindas.. Īpaši interesanti, ka Grieta domā, ka viņi dejo ar zivīm, haizivīm un pūcēm?  Nu mēs, Zelta Sietiņā ceram visdrīzākajā laikā dejot viens ar otru UZ VELNA PARAUŠANU, JO ĪSTAM VELNIŅAM NEKAS NAV PAR GRŪTU?VAI NE?

SAŅEMOT JŪSU IEPRIEKŠĒJĀS ATBILDES UN CEROT UZ TIKPAT / un vēl vairāk/ AKTĪVU  LĪDZDARBOŠANOS , SAPRATU, KA ŠIS MATERIĀLS IR GANA VĒRTĪGS UN INTERESANTS , LAI TIKTU SAGLABĀTS KĀ “Pandēmijas laika  dienasgrāmata? atskaite? atklāsmes?” ./ par to der padomāt/. UN ŠAJĀ SAKARĀ MAN LIEKAS ĪPAŠI INTERESANTAS UN VĒRTĪGAS BŪTU “ZELTA SIETIŅA” BIJUŠO DALĪBNIEKU, TAGADĒJO VECĀKU ATCERES PAR ATTIECĪGO UZVEDUMU FILMĒŠANU. JAU TAGAD JŪTAMS, KA MĀRTIŅA un KĀRĻA TĒTIS, EVELĪNAS MAMMA , JETES un ELZAS MAMMA,  UN CERU ARĪ CITI ,IR ZINĀMU DALĪBU ŅĒMUŠI. UN TAS IR TIKAI LABI UN APSVEICAMI, JO ĢIMENES SAITĒS IR ĪSTENAIS  NĀCIJAS SPĒKS. UN ARĪ MĒS- NO SIETIŅA- TAČU ESAM KĀ VIENA LIELA ĢIMENE- DEJOTĀJI!  

 

Savākt kopā

 

 

Saglabājoties augstiem Covid-19 saslimstības rādītājiem, joprojām ir nepieciešams saglabāt esošos ierobežojumus un pastiprināt drošības pasākumus, kas saistīti ar cilvēku pulcēšanos, tāpēc valdība 6.novembrī pieņēma lēmumu valstī izsludināt ārkārtējo situāciju līdz 2020. gada 6.decembrim, pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

Ārkārtējās situācijas rīkojums paredz ievērot sekojošas prasības:

  1. Interešu izglītība un sports:
  • =Interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu apguve notiek attālināti, klātienē iekštelpās tikai individuāli (izņemot personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā) vai ārtelpās vienā grupā vienlaikus ne vairāk kā 10 personas, vai tikai vienas izglītības iestādes grupas vai klases izglītojamiem, kuri vienlaikus nav citu grupu vai klašu izglītojamie (izņemot sporta un izglītības iestādes, kurās vienlaikus ar vispārējās pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības programmu īsteno arī profesionālās ievirzes izglītības programmu). Šāda procesa ietvaros klātienē nav atļauta koru dziedāšana un pūšamo instrumentu kolektīva spēlēšana.
  • =Noteikt, ka amatiermākslas un citi mākslinieciskie kolektīvi (tai skaitā kori, orķestri, tautas mūzikas ansambļi, deju un citi tautas mākslas kolektīvi) mēģinājumu procesu īsteno attālināti vai klātienē tikai individuāli (izņemot personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā). 
  •  
Savākt kopā

Nr.

Nosaukums

Zelta Sietiņš

1.

Intro

-

2.

Zelta zvaigznes

-

3.

Deviņi dārzi

-

4.

Laimes mātes

krekliņā

-

5.

Šūpulītis

-

6.

Dzīvoj pie kundziņa

Solo pāri

7.

Visi ziedi izziedēja

Solo pāris

8.

Saderēšanas dziesma

Visi

9.

Šūpo mani māmuliņa

Visi

10.

Ceļa dziesma

Solo pāri

11.

Karotājs

Puiši

12.

Apsēdosi, noraudosi

Solo pāri

13.

Kalado

Visi

14.

Veļu dziesma

-

15.

Sidrabiņa lietiņš lija

Visi

16.

Laimes josta

Visi

 

Savākt kopā

IZSLUDINĀM TDA “ZELTA SIETIŅA” jauno dalībnieku UZŅEMŠANU:

*3-5 gadi / arī bijušās 0 grupas dejotāji/  ierodas 02.10  pl.16.15 , pulcēšanās 210.telpā / lūgums ievērot kontaktēšanās attālumus un citus ar covid saistītos noteikumus/.

Vēlams bērnam viegls apģērbs/ ja iespējams virsdrēbes atstāt mašīnās vai mājās/, pārvelkami apavi/ der arī zeķītes/.

Sagatavot zīmītes ar sekojošām ziņām:bērna vārds , uzvārds, pilni gadi, vecāku vārds un  kontakti, atzīme par iespējamām priekšzināšanām./ ja tādas ir/.

ĪPAŠAI ZINĀŠANAI: sakarā ar to, ka  latviešu dejas JOPROJĀM pamatā ir PĀRU DEJAS / dejo meitene ar zēnu/  un tā tas ir arī MŪSU ANSAMBLĪ- UZŅEMŠANĀ PRIEKŠROKA TIKS DOTA DEJOTĀJU PĀRIEM.

 

DEJOT GRIBOŠUS  CITU VECUMU DEJOTĀJ US /        no 5- 17 gadiem/ ar zināmām priekšzināšanām LŪDZAM ZVANĪT  -29495751 –skolotājai Baibai. SKOLAS vecuma dejotājiem  ir cerības piedalīties 2021.gada Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos! LAI MUMS KOPĀ INTERESANTI UN JAUTRI!UZ REDZĒŠANOS!

 

 

Savākt kopā
2020/2021! SĀKAM! - - Read more

JA VĒL BAIDA COVID BRIESMAS,

APDZĒSĪS TĀS DEJU LIESMAS!

MIESA STIPRA, STIPRS GARS

MŪSOS MILZĪGS DEJOT SPARS!

 

NODRABĪBAS SĀKAM ar 07.09  pēc pievienotā grafika , jo laika līdz plānotajiem koncertiem –MAZ. Jauno grupu uzņemam tikai oktobrī /

 LAI SAPROTAM, KĀ STRĀDĀSIM - Vadība prasība  VISAS nodarbības / atskaitot pirmo/ sākt ar 10 min nobīdi un beigt par 10 min ātrāk., lai izvēdinātu telpas. PRAKTISKI tas nozīmē katrai grupai atņemt vismaz līdz 20 min. nodarbību laika??.NEZINU kā tas realizējams?

GRUPU sadalījums- VECĀKĀ –bij.I, I-bij.II, utt.

Ar septembri pirmdienās ar VECĀKO, I, II grupu strādās sk.Andris Pudāns

TIEKAMIES GRUPU NORĀDĪTAJOS LAIKOS  AR ZIEDIEM/ pēc izvēles/ un treniņtērpiem/ obligāti/.jūs gaidīs  sk.Baiba, Mairita, Dace, abas Ingas, Elīna un Andris!

Projekts sastādīts vadoties no vairākiem apsvērumiem:

I.                  Iecerētie 2012.gada vasaras DEJU SVĒTKI

piedalās/jaiziet cauri skates sietam/ VISAS  deviņas grupas- 10.-12.kl.-Vecākā gr.2 sastāvi arī absolventi / papildināti ar I gr./, 7.-9.kl.- 2 sastāvi /I, II gr./, 5.-6.kl.-2 sastāvi/ III, IV gr./, 3.-4.kl.-2 sastāvi / V, VI gr./, 1-2.kl.- 1 sastāvs / VII gr.

II.RUDENS  koncerti

1.    18.10 “Atmiņas un Iesvētības”- vecākā +VII/ jaunā zaļā

Grupa KAMERZĀLE  ar ballēšanos  

2.09.11- “LAIMES MĀTES KREKLIŅŠ”-  vecākā gr.

3.29.11 “ MAZIE DEJU SVĒTKI”/10.05 koncerta programma- visas grupas/

III  aprilis- Republikas skate

1. 18.Aprilī- “Manas Rotaļas” 10 gadi

2.Maijā – concerts ŅO SĒTSVIDUS LĪDZ BĪNEI”- jauna programma-vecākā gr., I-VII gr.

    3.09.05-“DANČU BĒRNI” Māmiņdienas concerts X-VIIgr

4. 04.05 - Rīgas DEJU SVĒTKI- vecākā+I gr.

IV. ?? jūnijs “AR SIRDI DEJĀ”

 

          Jūlijs DEJU SVĒTKI

 

2020./21.DEJU gada  grafika PROJEKTS

 Pirmd.                                    304

Šis pirmdienas grafiks ir līdz oktobrim.                                             310.

16.00-17.30  I, II M                    16.30-17.30     I,II Z 

17.30-18.30   I,II sk                    17.30-18.30     IX/ bij.X/

18.30-19.30  vec.gr.k.D,A           18.30-19.30     VIII/bijX/

                                                      19.30-21.00     vec.gr.,

Nooktobra grafiks sekojošs:

16.00-18.00    I,II                   16.30-17.30     X/jaunie/ 

18.00-19.30  vec.gr.              17.30-18.30     IX

                                               18.30-19.30     VIII

                                                19.30-21.00     vec.gr.,

 

Otrd.                            304.

16.00-17.30                 IV / bij.V/ 

17.30.-19.00                III/ bij.IV/

19.00-20.30                 VII/ bij.VIII/

 

Trešd.                          304.                             310.

16.00-16.30      I,II M                           16.00-16.30     I,IIZ 

16.30-18.30     I,II/                             16.30-18.00     V/bij.VI/ 

18.30-19.30  vec.gr.                          18.00-19.30     VI / bij.VII/                                                                                                                             19.30-21.00     vec.g. sk.D ,E vai IK

 

Ceturtd.                       304.                             310.

16.00-17.30                 IV                   16.30-17.30     IX 

17.30-19.00                 III                     17.30-19.00?   VIII

19.00-20.30                 VII

 

Piektd.                         304.                                                    

Septemb.16.30-17.30       III,IV M 

No okt,16.30-17.30     X / jaunie/

17.30-18.45                 V/ bij.VI/

18.45-20.00                 VI/ bij.VII/

 

Sestd.                           304.

12.00-16.00-  deju mēģinājumi pa grupām, jau no septembra!

Savākt kopā

Seko mums Facebook:

“Zelta sietiņš” čivina:

RT @visc_gov_lv: 🤸‍♀️Interešu izglītības aktivitātes atsāksies no 1. jūnija. 📝IESKATIES, kas jāņem vērā tās īstenojot. ✅Vairāk informāc…

Mums vajag vēlēties sev tikai Latviju, neko mazāk par Latviju! - K.Skalbe #tautastērpugājiens https://t.co/QTRDnLccMb

“Zelta Sietiņš” kontakti

+371 67553883
+371 29495751


zeltasietins@inbox.lv

Zemitāna laukums 10-5, Rīga, LV 1006, Latvija

VEF Kultūras pils, Ropažu iela 1, Rīga, LV 1039, Latvija